Siatkarski Puchar Polski 2019 – sprawdzamy szanse półfinalistów!

My znów w temacie siatkarskim, bo jest okazja… Już jutro we Wrocławiu kolejne wielkie siatkarskie emocje – tym razem cztery drużyny zagrają w półfinale Pucharu Polski mężczyzn. Sprawdzamy kto z kim zagra i jakie ma szanse. Zapraszamy. 

Miejsc tylko cztery, a chętnych bez liku…

Walka o możliwość występu w tym finałowym turnieju zaczęła się już bardzo dawno – inne zasady obowiązywały kluby z PlusLigi, a inne z niższych lig. W środowy wieczór spotkali się jednak wszyscy wyłonieni pretendenci:

  • BBTS Bielsko – Biała z Jastrzębskim Węglem
  • Cerrad Czarni Radom z Aluron Virtu Warta Zawiercie
  • Stal Nysa z ONICO Warszawa
  • ZAKSA Kędzierzyn – Koźle z PGE Skra Bełchatów.

Emocji nie brakowało, a zdecydowanie najwięcej było ich w starciu czwartej drużyny pierwszej ligi z drugą drużyną PlusLigi. Tak, tak! Dokładnie! Stal Nysa była blisko namieszania w spotkaniu z ONICO Warszawa. Od początku meczu grała na swoim bardzo dobrym poziomie, bardzo szybko uwypukliła największe mankamenty warszawiaków, czyli przyjęcie. Dzięki świetnej zagrywce doprowadziła do wyrównania stanu meczu 1:1 w setach i była bardzo blisko objęcia prowadzenia w meczu. Ostatecznie, to jednak warszawianie zagrają w finałowym turnieju, a zdecydowały o tym przede wszystkim spokój, który potrafili zachować do samego końca spotkania. W pozostałych meczach bez niespodzianek: Jastrzębski Węgiel ograł w trzech setach BBTS, Aluron wygrał w Radomiu, a Skra wróciła do Bełchatowa z pustymi rękoma, no bo jak mogła przeciwstawić się ZAKSIE bez Mariusza Wlazłego.

Najlepsi z najlepszych, czyli śmietanka polskiej siatkówki

Bez wątpienia finałowy Turniej o Puchar Polski, który w tym roku rozgrywany jest we Wrocławiu, będzie pełen emocji. A zadbają o to najlepsi z najlepszych, czyli Mistrzowie Świata z 2018: Bartosz Kurek, Damian Wojtaszek, Bartosz Kwolek, Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski, Dawid Konarski oraz Mateusz Bieniek. Każda z drużyn ma ogromną chrapkę, by wrócić z Wrocławia z tym cennym trofeum. Jednak by tego dokonać i dostać możliwość gry w finale, najpierw te cztery najlepsze ekipy czeka przeprawa przez półfinał. Dwie z drużyn pożegnają się z marzeniem już w sobotę, a do finału awansują tylko zwycięzcy ze starcia ZAKSY z Aluronem i ONICO z Jastrzębskim.

W ubiegłych latach…

Początki corocznego rozgrywania Pucharu Polski sięgają sezonu 1980/1981 – najpierw organizował go w całości Polski Związek Piłki Siatkowej, a od sezonu 2000/2001 również Polska Liga Siatkówki. Pierwszy Puchar Polski zdobyła siatkarska Gwardia Wrocław, a ostatni – ubiegłoroczny – Trefl Gdańsk. Ani jednych, ani drugich we Wrocławiu (na parkiecie) nie zobaczymy – Gwardia Wrocław gra obecnie w I. lidze, a podopieczni Anastasiego uplasowali się po pierwszej kolejce spotkań poniżej premiowanego awansem 6. miejsca. Najwięcej razy w historii turnieju triumfowali zawodnicy AZS Olsztyn oraz Skry Bełchatów – po 7 razy. A jak tegoroczna czwórka? ZAKSA Kędzierzyn – Koźle ma na swoim koncie sześć wygranych, Jastrzębski Węgiel jedną, a siatkarze z Zawiercia i warszawskie ONICO, nie zaznali jeszcze tej radości ze zwycięstwa.

A kto Waszym zdaniem ma największe szanse na wygraną? Kto wróci do domu z tym cennym trofeum? A która z drużyn pożegna się z Wrocławiem już w sobotę? Koniecznie podzielcie się z nami swoimi typami i trzymajcie kciuki za swoich faworytów – niech wygra najlepszy, bo siatkarskich emocji nigdy mało!

 

Fot. PAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *