Podwójne Mistrzostwo Świata dla naszych siatkarzy!

Mistrzostwo Świata siatkarzy 2018

Stało się! Już od wczoraj jesteśmy (dalej i nieustająco) Mistrzami Świata w siatkówce mężczyzn. Było wiele pytań… W nas samych kłębiło się ich tysiące. Przede wszystkim – czy obronimy złoto? Dziś już to wiemy! Mistrzostwo Świata należy do nas! To był wspaniały Turniej. Mistrzostwa pełne emocji, których opisać się nie da. Obroniliśmy tytuł sprzed 4 lat i (przynajmniej) do 2022 roku będziemy najlepszą Drużyną na świecie.

Początki pod górkę

Po 2014 roku nie było łatwo. Igrzyska Olimpijskie. Ligi Narodów (dawnej: Ligi Światowe). Mistrzostwa Europy. A na nich nie było już TEJ drużyny, która dokładnie 21 września 2014 roku odbierała koronę najlepszej drużyny świata. Decyzję o odejściu z Reprezentacji Polski podjęły jej filary: Zagumny, Wlazły czy Winiarski.  I wszyscy zadawali sobie pytanie co będzie dalej z polską siatkówką? Ale Oni, od wczoraj Mistrzowie Świata, znaleźli siłę w swojej nowej drużynie i… Myśleli jak Mistrzowie Świata!

Nadeszła młodość

Wraz z wyborem nowego szkoleniowca, którym został Vital Heynen, do naszej kadry weszła młodość. I nie mówimy tu o nowym image Michała Kubiaka (chociaż trzeba przyznać, że odjęło mu to parę lat 🙂 )

Szalpuk, Kochanowski, Bieniek, Śliwka, Kwolek. Nowe nazwiska na karcie polskiej siatkówki, które trzeba zapamiętać. Uzupełnione „starą gwardią”: Kubiak, Kurek, Drzyzga, Łomacz, czy Nowakowski. To ludzie, którzy stanęli na wysokości zadania i mimo przeszkód, jakie życie stawiało na ich drodze powiedzieli sobie – ten medal będzie nasz. I zrobili to. Mało było osób w Polsce, które wierzyło, że dokonają tego co dokonali. Bardzo mało osób wierzyło w obronę Mistrzostwa Świata. A jednak! Oni pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.

Podnieśli gardę i walczyli. Rozgramiając Serbów, wykluczając z Turnieju gospodarzy Włochów oraz pozbawiając złudzeń i marzeń o złotym medalu Amerykanów. Na końcu przypieczętowali swoją pozycję na świecie pokonując tą zawsze groźną Brazylię ( i to 3:0!). I (ponownie) 30 września 2018 roku podnieśli w górę Puchar za Mistrzostwo Świata.

Z ziemi włoskiej, do polskiej…

Ile razy traciliście już wiarę w takie zakończenie tych Mistrzostw? Przegrane spotkanie z Argentyną, następnie porażka w meczu z Francją… Kibice polskiej siatkówki przeżywali chwile grozy. Ale wierzyli. Wierzyli w sukces swojej drużyny. I coś co jeszcze przed dwoma tygodniami mogło wydawać się pięknym snem – dziś jest rzeczywistością. Puchar za Mistrzostwo Świata znów na polskiej ziemi i dla Polaków, czyli tam gdzie jego miejsce!

Mistrzostwo Świata ponownie dla… Polski!

W drużynie Mistrzów Świata z 2018 roku znaleźli się tacy, którzy pamiętają… ba! Na szyi, których cztery lata temu wisiał medal o tym samym kolorze. Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Michał Kubiak, Fabian Drzyzga i Paweł Zatorski smak złota poznali w 2014 roku. Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Damian Szulz, Damian Wojtaszek, Grzegorz Łomacz, Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Bartosz Kwolek i Jakub Kochanowski zasmakowali go po raz pierwszy (i mamy nadzieję nie ostatni).

Vital Heynen. Trener. Szarlatan. Człowiek nietuzinkowy. Niezrozumiały. Szalony. Mówcie co chcecie, bo najważniejsze teraz jest tylko, że to trener… MISTRZÓW ŚWIATA!

Pamiętajcie! W mistrzowską dyscyplinę zgracie również na PilkaNaHali.pl. Do zobaczenia na siatkarskim boisku!

Fot. FIVB

1 thought on “Podwójne Mistrzostwo Świata dla naszych siatkarzy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *