Kibicowanie, czyli nasz sport narodowy! Jak to robią #najlepsikibice?

Dziś zastanawiamy się nad tym, czy kibicowanie można również sklasyfikować jako sport. Czy trzeba być czynnym sportowcem, by czerpać przyjemność z jakiegoś sportu? Można nie uprawiać sportu i dalej się nim pasjonować? Można nim zarażać kibicując i wspierając innych? Dziś sprawdzimy, jak się ma druga – po narzekaniu – dyscyplina narodowa Polaków.

W końcu #najlepsikibice

Od lat wiadomo, że Polski kibic to najlepszy kibic na świecie. Może trochę humorzasty i łatwo mu “zajść za skórę”, ale #najlepszy! Morze białych flag i wspaniale bawiący się kibice, którzy zalewają austriackie czy niemieckie skocznie, by wspólnie móc świętować kolejne tryumfy Kamila Stocha i Polskiej Kadry Narodowej. To wierni kibice piłkarscy, którzy mimo kolejnego “Polacy nic się nie stało!” dalej tłumnie odwiedzają stadiony, na których gra Reprezentacja Polski. To wreszcie #najlepsinaświecie kibice siatkarscy, którzy na każdym meczu polskich siatkarzy tworzą atmosferę przyprawiającą o ciarki, których śpiewany a cappella “Mazurek Dąbrowskiego” sprawia, że łzy pojawiają się w niejednych oczach.  To kibice, którzy wierzą – od pierwszej do ostatniej piłki każdego meczu!

Pogłębiamy więzi

Wspólne kibicowanie to nie tylko świetny sposób na wspólną zabawę z rodziną i przyjaciółmi. To idealny sposób na pogłębienie więzi międzyludzkich. Wspólne kibicowanie, niezależnie od tego czy na stadionie, w hali, podczas maratonów czy jakichkolwiek zawodów sportowych to idealne miejsce i czas na budowanie porozumienia międzypokoleniowego. Pewnie znasz kogoś, kto od lat, wytrwale, mimo natłoku obowiązków i tony spraw na głowie, od lat nie opuścił z synem bądź córką meczu ulubionej drużyny. Dzień meczowy to święto, które najlepiej celebrować z kimś bliskim.

Pasja na wyciągnięcie ręki

Bieganie? Siatkówka? Gry na komputerze? Które z pasji wybrałbyś dla swojego dziecka? Jeśli od małego będzie wychowywane wśród sportowych bodźców, istnieje większe prawdopodobieństwo, że kiedy dorośnie będzie kultywować te sportowe tradycje. Wspólne, rodzinne wizyty na hali czy stadionie sprawią, że sport stanie się nieodłącznym elementem życia Twojego i Twojego dziecka. Aktywny tryb życia, to zarówno treningi, rekreacja, jak i czynne kibicowanie na przykład swojej ukochanej drużynie. To również, o czym warto pamiętać, nawiązywanie znajomości i przyjaźni, nierzadko na całe życie i zazwyczaj dużo silniejszych i trwalszych niż jakiekolwiek inne. Bo przecież kibicowanie to nie tylko nasze wewnętrzne emocje, ale także ogromny generator empatii, którą dzieci chłoną jak gąbka. Czy nie warto obdarzać je tą empatią już od najmłodszych lat?

Wychowanie przez sport

Bardzo ważnym elementem kibicowania i wprowadzania w  sportowy świat jest uświadomienie, że mimo wszystko sport to tylko (a nie aż) sport. Choć rywalizacja jest nieodłącznym jego elementem, to zaczyna i kończy się ona na boisku lub trasie i nie można przenosić jej poza sportowe ramy. Sportowa rywalizacja to rywalizacja zawsze według wcześniej określonych oraz ustalonych reguł i odbywa się ona zawsze zgodnie z zasadami fair play. Sportowa rywalizacja, pod żadnym pozorem, nie może stać się źródłem zachowania obraźliwego dla innych zawodników lub kibiców, reakcji ksenofobicznych, rasistowskich czy powodować agresji zarówno podczas rywalizacji na obiektach sportowych, jak i po jej zakończeniu oraz w innych miejscach.

Dlatego uważnie sprawdźcie, jakie sportowe imprezy czekają na nas w 2019 roku w Warszawie oraz kiedy potrzebni będą #najlepsikibicenaświecie i zarażajcie nimi swoich bliskich! Do zobaczenia biało-czerwoni kibice!

Fot. sport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *